2 Niedziela Wielkanocna, 16.04.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
  • Sobota – uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj przeżywamy 2 Niedzielę Wielkanocną i początek 79 Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierni Miłosierdzia dostąpią.” Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a w przyszłą niedzielę bogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św., w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W czwartek o godz. 11.00 odprawimy w naszym sanktuarium Najświętszej Rodziny Mszę św. w intencji ofiar „Golgoty Wschodu” tzn. pomordowanych polskich oficerów w Katyniu i w innych miejscach na wschodzie w czasie II wojny światowej, a następnie przejdziemy pod pamiątkową tablicę na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej, gdzie nastąpi złożenie kwiatów.
  4. W przyszłą niedzielę 23 kwietnia na Mszy św. o godz. 15.00 będziemy się modlić w intencji solenizantów Ks. Jerzego wikariusza i P. Organisty Wojciecha. Serdecznie zapraszamy.
  5. Nasza parafia wraz z Komisariatem Ziemi Świętej organizują 9-dniową pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Ziemi Świętej w dniach 11-19 luty 2024r. Bliższe informacje można otrzymać w zakrystii.
  6. W sobotę 22 kwietnia o godz. 16.00 odbędą się Konsultacje społeczne oraz warsztaty poświęcone wpisaniu kultury góralskiej na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Szczegóły na wywieszonym plakacie.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Marię Romaszkan-Malinowską z ul. Strążyskiej

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia