2 Niedziela Wielkanocna, 11.04.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Czwartek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego

  Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj przeżywamy 2 Niedzielę Wielkanocną i początek 77 Tygodnia Miłosierdzia. Św. Faustyna sekretarka miłosierdzia Bożego usłyszała od Jezusa „córko Moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu Moim. Święto miłosierdzia wyszło z wnętrzności Moich, pragnę, aby uroczyście było obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do Źródła Miłosierdzia Bożego”. Tydzień miłosierdzia, który rozpoczynamy dzisiejszą Niedzielą ma nam pomóc zweryfikować nasze codzienne zaangażowanie w chrześcijaństwo. Zwracając się do miłosierdzia Bożego, w świętej liturgii, jednoczmy się z Bogiem, który prowadzi nas z orędziem miłości do naszych braci i sióstr.
  2. Składka dzisiejsza jako inwestycyjna przeznaczona jest na prace renowacyjne w naszym sanktuarium. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. We wtorek nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.  W piątek o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego w oprawie liturgicznej przygotowanej przez Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
  4. W środę 14 kwietnia 2021 obchodzić będziemy ustanowione przez Sejm RP Święto Chrztu Polski. W tym dniu pamiętajmy o  modlitwie w intencji Ojczyzny oraz o wywieszeniu flagi państwowej.
  5. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klas 8 Szkoły Podstawowej odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w sali teatralnej domu parafialnego.

  ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

  W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

   

  + Wacława Martyniaka z ul. Kościelnej

  + Stanisławę Rybka z ul. Bilinówka

  + Barbarę Bąkowską z Al. 3 Maja

   

  „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

  Starsze ogłoszenia