2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 2.01.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)
  • Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw. Nabożeństwo do Św. Rodziny o godz. 18.30.
  2. We wtorek o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek o godz. 19.45 kolejny „Wieczór Uwielbienia”.
  3. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – święto obowiązkowe, dlatego Msze św. w naszych kościołach odprawiamy w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy św. o godz. 11.00 tradycyjny Orszaku Trzech Króli. Przejdziemy z Sanktuarium Najświętszej Rodziny ul. Krupówki, a następnie ul. Kościeliską do Starego Kościoła MB Częstochowskiej. Przed wejściem do kościoła będą rozdawane korony i śpiewniki. W tym roku śpiew kolęd poprowadzi Zespół Klimka Bachledy. Tegoroczny orszak rozpoczyna w Zakopanem obchody jubileuszu 25-lecia Pielgrzymki św. Jana Pawła II. W uroczystość ministranci będą rozprowadzać kredę i kadzidło.
  4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek podczas Mszy świętych oraz w piątek od 15.00 do 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W kaplicy na Gubałówce Msza św. o godz. 16.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę.
  5. W niedzielę 9 stycznia (Niedziela Chrztu Pańskiego) będzie udzielany sakrament chrztu św. Katecheza chrzcielna w piątek 7 stycznia 2022r. o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na prace remontowe w naszym kościele.
  6. Zapraszamy wszystkie chętne wspólnoty świeckie i zakonne znajdujące się na terenie Zakopanego i Podhala do wspólnej modlitwy w intencji odnowy wiary i życia chrześcijańskiego w naszym mieście i na Podhalu. Każda wspólnota, która zadeklaruje udział w akcji, wybierze dla siebie jeden z 52 tygodni w Nowym Roku 2022 i przez 7 dni będzie modlić się w powyższej intencji dotychczasową modlitwą wspólnoty lub zgromadzenia. Akcja modlitewna organizowana jest przez wspólnoty z Parafii św. Krzyża w Zakopanem. Szczegóły akcji i zgłoszenia na stronie internetowej: WspolnotaWspolnot.pl.
  7. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy włożyli wiele pracy i serca w przygotowanie peregrynacji Ikony Świętej Rodziny oraz oprawę uroczystości odpustowej w naszej parafii; Księżom, siostrom zakonnym, naszym zakrystiankom, rodzinom, dzieciom niosącym lampiony, góralom niosącym feletron, Zespołowi im. Klimka Bachledy, muzykantom z rodziny Lasaków, panu organiście, chórowi i kwartetowi młodzieży, scholii, służbie ołtarza. Niech święta Rodzina z Nazaretu wyprasza Boże błogosławieństwo w nowym roku.
  8. Plan wizyty duszpasterskiej – kolędy wywieszony jest w gablotce oraz jest dostępny w naszej gazetce parafialnej „Echa spod Giewontu” oraz na stronie internetowej.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Janinę Zając z ul. Kościelnej

+ Alicję Górbiel z ul. Kasprusie

+ Ryszarda Geleta z Bilinówki

+ Marię Szewczyk z ul. Ks. Stolarczyka

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia