2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 1.01.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Dzisiaj – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
  • Poniedziałek – wspomnienie św. Bazylego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
  • Piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)
  • Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego

Sprawy bieżące

  1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw. Nabożeństwo do Św. Rodziny o godz. 18.30.
  2. We wtorek o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek o godz. 19.30 wieczór uwielbienia. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 15.00 do 19.30 oraz w piątek podczas Mszy świętych. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w sobotę. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca.
  3. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – święto obowiązkowe, dlatego Msze św. w naszych kościołach odprawiamy w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy św. o godz. 11.00 tradycyjny Orszaku Trzech Króli. Przejdziemy z Sanktuarium Najświętszej Rodziny ul. Krupówki, a następnie ul. Kościeliską do Starego Kościoła MB Częstochowskiej. Przed wejściem do kościoła będą rozdawane korony i śpiewniki. Dzisiaj i w uroczystość Trzech Króli ministranci i schola będą rozprowadzać kredę i kadzidło.
  4. W sobotę 7 stycznia zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny już Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.45 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym.
  5. W niedzielę 8 stycznia 2023r. zapraszamy do sali teatralnej na wystawę modlitewników i na spotkanie autorskie z Jarosławem Błażusiakiem (Jantek Gall) w godz. 9.00-19.00. Szczegółowy program umieszczony jest na plakacie wywieszonym w gablocie. Organizatorem jest księgarnia Fundacji Talitha Cum. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na prace remontowe w naszym kościele.
  6. Od dzisiaj tj. 1 stycznia 2023 nastąpiła zmiana godzin Mszy świętych w naszej parafii, i tak: w Starym Kościele MB Częstochowskiej w niedzielę i święta obowiązkowe będzie tylko jedna Msza św. o godz. 10.00, a w tygodniu Msza św. z godz. 8.00 będzie odprawiana o godz. 7.30; w Sanktuarium Najświętszej Rodziny Msze św. w niedziele bez zmian, natomiast w tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 8.30!, natomiast w kaplicy na Gubałówce nie będzie Mszy św. w pierwsze piątki miesiąca. Zmiany podyktowane są ilością księży oraz niemożnością obstawienia konfesjonału w tygodniu, gdy księża uczą w szkołach.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Andrzeja Lasaka z ul. Słonecznej

+ Barbarę Noworolnik z ul. Słonecznej

+ Józefa Śmieję z ul. Ks. Stolarczyka

 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Starsze ogłoszenia