2 Niedziela Adwentu, 5.12.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
  • Wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła
  • Środa – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Sprawy bieżące

  1. Msza św. roratnia w naszym kościele jest odprawiana w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w dni powszednie o godz. 6.00 i dla dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 19.00.  Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw.
  2. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.00 i 19.00  w Starym Kościele o godz. 8.00. Zapraszamy do Sanktuarium pomiędzy godz. 12.00 a 13.00, aby uczestniczyć przed Najświętszym Sakramentem w tzw. „Godzinie Łaski dla całego Świata”.
  3. W tym tygodniu: we wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Michała Archanioła z możliwością przyjęcia szkaplerza; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w czwartek modlitwy do św. Jana Pawła II.
  4. W związku z Listem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego informujemy iż uroczystości związane z poświęceniem ikony św. Rodziny i rozpoczęcie peregrynacji rozpoczną się w naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny w dniu odpustu parafialnego tj. 26 grudnia (drugi dzień świąt). Program uroczystości przedstawia się następująco: Powitanie ikony przy schodach na Krupówkach i wprowadzenie do kościoła o godz. 10.45. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa wraz z przedstawicielami Kurii i dziekanami Archidiecezji Krakowskiej. Od godz. 14.00 będzie czas na indywidualną modlitwę. Następnie o godz. 14.30 odprawimy nabożeństwo próśb za przyczyną Najświętszej Rodziny. Prośby prosimy zapisywać na specjalnie przygotowanych karteczkach wyłożonych na półce z prasą katolicką. Wypisane kartki proszę wrzucić do klęcznika z prośbami przy kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i odprawimy Mszę św. z godz. 15.00 na zakończenie peregrynacji w naszej parafii. Pożegnanie ikony i przejazd do Parafii Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach nastąpi o godz. 16.00. Ponadto od 17 grudnia na roratach rano i wieczorem będziemy odprawiać nowennę do Najświętszej Rodziny. Intencje na poszczególne dni umieszczone są na plakacie w gablotce. Już dziś   wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym ważnym dla naszej parafii wydarzeniu religijnym w roku Jubileuszu Świętej Rodziny. WIĘCEJ O PEREGRYNACJI MOZEMY PRZECZYTAĆ TUTAJ
  5. W zakrystii można nabyć świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W  przyszłą niedzielę będzie kiermasz ozdób świątecznych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Stanisława Kluś z  Al. 3-go Maja

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia