2 Niedziela Adwentu, 4.12.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
  • Środa – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła
  • Czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Sprawy bieżące

  1. Msza św. roratnia w naszym kościele jest odprawiana w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w dni powszednie o godz. 6.00 i dla dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 19.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Przed kościołem zbiórka do puszek w ramach tej akcji. Również przed kościołem odbywa się kiermasz ozdób świątecznych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły. Nabożeństwo do Świętej Rodziny o godz. 18.30.
  2. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.00 i 19.00 w Starym Kościele o godz. 8.00. Zapraszamy do Sanktuarium pomiędzy godz. 12.00 a 13.00, aby uczestniczyć przed Najświętszym Sakramentem w tzw. „Godzinie Łaski dla całego Świata”.
  3. W tym tygodniu: we wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Michała Archanioła z możliwością przyjęcia szkaplerza; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w czwartek modlitwy do św. Jana Pawła II.
  4. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży. Spotkanie dla osób już zapisanych oraz nowych chętnych odbędzie się za tydzień w niedzielę 11 grudnia br. na Krzeptówkach o godz. 16.00. W zakrystii można nabyć świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  5. W ramach dzielenia się radością świąt Bożego Narodzenia zapraszamy osoby dorosłe do włączenia się w akcję „Choinka marzeń”, która będzie polegała na pomocy dzieciom z ubogich rodzin, na wzór szlachetnej paczki. Na choince zawieszone są bombki, w których znajduje się kartka z wypisanym imieniem dziecka i konkretnymi jego potrzebami. Darczyńca będzie mógł zakupić talon upominkowy do zrealizowania w sklepie odzieżowym lub obuwniczym niosąc radość tym dzieciom. Szczegóły można uzyskać w zakrystii u księży.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Stanisława Janika z ul. Kościeliskiej

 

 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Starsze ogłoszenia