2 Niedziela Adwentu, 10.12.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Środa – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • Czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła

Sprawy bieżące

  1. Zapraszamy na Roraty w tygodniu o godz. 6.00, a dla dzieci o godz. 17.00. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci.
    Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace konserwacyjne polichromii w nawie głównej.
  2. We wtorek nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek Msza św. o Św. Janie Pawle II. W piątek o godz. 15.00 Koronka i Msza św. o Miłosierdziu Bożym w oprawie rodziny hospicyjnej.
  3. Dzisiaj przed kościołem jest kiermasz ozdób świątecznych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły. Natomiast w przyszłą niedzielę 17 grudnia br. schola parafialna Stokrotki będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny oraz płytki z kolędami. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność scholi.
  4. Ponieważ Wigilia Narodzenia Pańskiego przypada w tym roku w niedzielę, dlatego informujemy iż w tym dniu nie będzie tylko Mszy św. o godz. 19.00! Pozostałe Msze św. 24 grudnia w porządku niedzielnym. W zakrystii i przed kościołem można nabyć świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Marię Gąsienica-Byrcyn z os. Gładkie

+ Helenę Syc z ul. Łukaszówki


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

Starsze ogłoszenia