19 Niedziela Zwykła, 8.08.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – święto św. Teresy od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • Wtorek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • Środa – wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • Piątek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
  • Sobota – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  • Niedziela – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. Nabożeństwa wieczorne w tym tygodniu: we wtorek modlitwy do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek do św. Jana Pawła II. W piątek po Mszy św. wieczornej kolejne nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 różaniec fatimski, następnie procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
  3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. poświęcimy przyniesione zioła i kwiaty. W Ludźmierzu odpust ku czci Matki Bożej, Gaździny Podhala. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi Ks. Abp Marek Jędraszewski. Plan uroczystości wywieszony jest w gablocie.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Anielę Ziętek z ul. Jana Pawła II

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia