19 Niedziela Zwykła, 7.08.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  • Wtorek – święto św. Teresy od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • Środa – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • Czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • Sobota – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw. Nabożeństwo do Świętej Rodziny o godz. 18.30.
  2. Nabożeństwa wieczorne w tym tygodniu: we wtorek modlitwy do bł. ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek do św. Jana Pawła II. W sobotę po Mszy św. wieczornej kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.45 różaniec fatimski, następnie procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
  3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek 12 sierpnia o godz. 18.00. Taca z przyszłej niedzieli 14 sierpnia będzie przeznaczona na konserwację malowideł ściennych w nawie bocznej naszego Sanktuarium.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Michała Stanucha z ul. Ks. Stolarczyka

 

„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Starsze ogłoszenia