18 Niedziela Zwykła, 31.07.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  • Czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • Sobota – święto Przemienienia Pańskiego

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie wczasowiczów i turystów, a za tydzień Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako spotkanie z książką religijną. Ojcowie Redemptoryści z wydawnictwa Homo Dei, głoszą Słowo Boże i zapraszają do kupowania i czytania książek religijnych.
  2. W poniedziałek o godz. 17.00 zabiją dzwony kościelne w godzinę „W” w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, natomiast Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawimy o godz. 19.00. Po Mszy św. wieczornej nastąpi złożenie wiązanek i zniczy pod tablicą AK. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Godzina Uwielbienia od godz. 19.30.
  3. W tym tygodniu wypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00- 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00.
  4. W sobotę 6 sierpnia zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.50 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym.
  5. W piątek i w sobotę zapraszamy na koncerty organowe w ramach 21 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Wacława Geigera w Zakopanem. I tak w piątek o godz. 19.30 wystąpi: Michał Białko – organy; natomiast w sobotę o godz. 20.00 Organowe Preludia – wystąpi Mariola Brzoska. Wstęp wolny.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Jerzego Gabryś z ul. Kościelnej

+ Marię Konieczną z ul. Za Strugiem

+ Antoniego Gurba z ul. Za Strugiem

+ Andrzeja Bachledę z ul. Szkolnej

 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Starsze ogłoszenia