18 Niedziela Zwykła, 1.08.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Środa – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • Piątek – święto Przemienienia Pańskiego
  • Niedziela – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do    nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00  sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie Małżeństw.  O godz. 17.00 odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny i zabiją dzwony kościelne w godzinę „W” w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Nabożeństwo do świętej Rodziny o godz. 18.30. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako spotkanie modlitewne ze świętym Michałem Archaniołem. Serdecznie witamy O. Roberta (Michalitę).
  2. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Godzina Uwielbienia od godz. 19.30 do 20.30 prowadzona przez wspólnotę Rodzin „Mamre”.
  3. W tym tygodniu wypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00- 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00.
  4. W sobotę 7 sierpnia zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.50 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym. Także w tym dniu w naszym kościele odbędzie się koncert organowy Marty Misztal Bloch w ramach I-ego Międzynarodowego Kongresu Polskiej Literatury. Serdecznie zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek 6 sierpnia o godz. 18.00. Taca z niedzieli 8 sierpnia będzie przeznaczona na konserwację malowideł ściennych w prezbiterium naszego Sanktuarium.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Józefa Januszkiewicza z ul. Słonecznej

+ Helenę Wieczorek z ul. Kościelnej

+ Aleksandra Marcisza z ul. Szkolnej

+ Czesławę Wysocką z Gubałówki

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia