17 Niedziela Zwykła, 30.07.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • Wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  • Piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • Niedziela – święto Przemienienia Pańskiego

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie wczasowiczów i turystów, a za tydzień Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako spotkanie ze Św. Michałem Archaniołem. Słowo Boże głosi Michalita O. Robert Ryndak.
  2. We wtorek o godz. 17.00 zabiją dzwony kościelne w godzinę „W” w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, natomiast Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawimy o godz. 19.00. Po Mszy św. wieczornej nastąpi złożenie wiązanek i zniczy pod tablicą AK. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Godzina Uwielbienia od godz. 19.30.
  3. W tym tygodniu wypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00-19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00.
  4. W sobotę 5 sierpnia zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.50 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym.
  5. Nasza parafia wraz z Komisariatem Ziemi Świętej organizują 9 dniową Pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Ziemi Świętej w dniach 11-19 luty 2024r. Bliższe informacje i program można otrzymać w zakrystii. Pozostały 4 wolne miejsca.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Józefa Biela z ul. Ubocz

 

„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Starsze ogłoszenia