17 Niedziela Zwykła, 25.07.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Dzisiaj – święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa
  • Poniedziałek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
  • Środa – wspomnienie św. Szarbela, prezbitera
  • Czwartek – wspomnienie św. Marty
  • Sobota – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. Dzisiaj także z okazji wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy św. w sanktuarium będzie błogosławienie kierowców i ich pojazdów. Po końcowym błogosławieństwie kierowcy udadzą się do swoich pojazdów i przejeżdżając powoli na wysokości bramy przy zakrystii będzie pokropienie wodą święconą. Z tej okazji będą rozdawane naklejki hologramowe ze świętym Krzysztofem. Pamiętamy także o włączeniu się w Akcję „św. Krzysztof” i wsparcie polskich misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr.
  3. W poniedziałek będziemy się modlić w intencji babć i dziadków z okazji wspomnienia św. Joachima i Anny, rodziców NMP. We wtorek nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
  4. W sobotę po Mszy św. wieczornej o godz. 20.00 zapraszamy na koncert jubileuszowy w ramach XX Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem. Wystąpią Michał Markuszewski – organy oraz Flores Rosarum – żeński zespół wokalny. Serdecznie zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć O. Roberta (Michalitę) w ramach dnia modlitwy i spotkania ze świętym Michałem Archaniołem. Natomiast o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny i zabiją dzwony kościelne w godzinę „W” w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Janusza Rogalskiego z ul. Zborowskiego

+ Kamila Walusia z ul. Słonecznej

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia