17 Niedziela Zwykła, 24.07.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Dzisiaj – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • Poniedziałek – święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa
  • Wtorek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
  • Czwartek – wspomnienie św. Szarbela, prezbitera
  • Piątek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie wczasowiczów i turystów. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. W poniedziałek z okazji wspomnienia św. Krzysztofa po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 będzie błogosławienie kierowców i ich pojazdów. Z tej okazji będą rozdawane breloczki do kluczyków ze świętym Krzysztofem. Pamiętamy także o włączeniu się w Akcję św. Krzysztof i wsparcie polskich misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr.
  3. We wtorek na mszach św. będziemy się modlić w intencji babć i dziadków z okazji wspomnienia św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Wieczorem o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, a w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako spotkanie z książką religijną. Ojcowie Redemptoryści z wydawnictwa Homo Dei, będą głosić Słowo Boże i zapraszać do czytania prasy i książek religijnych.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ …

 
 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Starsze ogłoszenia