16 Niedziela Zwykła, 23.07.2023

Kalendarz liturgiczny

 • Dzisiaj – wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
 • Poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
 • Wtorek – święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa
 • Środa – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
 • Piątek – wspomnienie św. Szarbela, prezbitera
 • Sobota – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza

Sprawy bieżące

 1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie wczasowiczów i turystów. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 2. We wtorek z okazji wspomnienia św. Krzysztofa po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 będzie błogosławienie kierowców i ich pojazdów. Z tej okazji będą rozdawane breloczki do kluczyków ze świętym Krzysztofem. Pamiętamy także o włączeniu się w Akcję św. Krzysztof i wsparcie polskich misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr. Św. Krzysztof jest także patronem naszego wikariusza Ks. Krzysztofa, dlatego zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w Jego intencji z okazji imienin w poniedziałek 24 lipca o godz. 19.00.
 3. W środę na mszach św. będziemy się modlić w intencji babć i dziadków z okazji wspomnienia św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Wieczorem o godz. 18.30 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako spotkanie ze Św. Michałem Archaniołem. Słowo Boże będzie głosił Michalita O. Robert Ryndak.
 5. We wtorek 25 lipca młodzież z naszego zakopiańskiego dekanatu wraz z Ks. Mirosławem udaje się na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Dziś przed kościołem w ramach kiermaszu będzie jeszcze możliwość wsparcia ich materialnie.
 6. Nasza parafia wraz z Komisariatem Ziemi Świętej organizują 9 dniową Pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Ziemi Świętej w dniach 11-19 luty 2024r. Bliższe informacje i program można otrzymać w zakrystii. Pozostały 4 wolne miejsca.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Józefa Biela z ul. Ubocz

 

„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Starsze ogłoszenia