16 Niedziela Zwykła, 18.07.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Dzisiaj – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy
  • Czwartek – święto św. Marii Magdaleny
  • Piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • Sobota – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • Niedziela – święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
  3. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Krzysztofa. W tym dniu za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo   kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie polskich misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Dlatego po każdej Mszy św. tu w sanktuarium będzie błogosławienie kierowców i ich pojazdów.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Darię Macura z ul. Ks. Stolarczyka

+ Wiesława Stankowicza z ul. Krupówki

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia