15 Niedziela Zwykła, 16.07.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Dzisiaj – wspomnienie NMP z Góry Karmel, (MB Szkaplerznej)
  • Wtorek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy
  • Sobota – święto św. Marii Magdaleny
  • Niedziela – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Modlitwy i oprawę liturgiczną poprowadzi Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
  3. Od soboty 15 do soboty 22 lipca przy naszej Parafii będzie można obejrzeć wystawę plenerową, która opowiada o życiu i działalności Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej, która została zamordowana w Boliwii. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej wysłuchamy świadectwa, które przybliży nam postać tej wyjątkowej misjonarki. Natomiast przed kościołem na przygotowanym kiermaszu można nabyć publikacje o śp. Helenie oraz pamiątki z misji, które stanowią cegiełkę na program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci w krajach misyjnych.
  4. Policja ostrzega przed oszustami i naciąganiu osoby starsze na tzw. wnuczka czy policjanta. Prosi o zachowanie ostrożności, a przede wszystkim o nie przekazywaniu pieniędzy nieznanym pośrednikom.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Józefa Biela z ul. Ubocz

 

„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Starsze ogłoszenia