15 Niedziela Zwykła, 11.07.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • Wtorek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • Czwartek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • Piątek – wspomnienie NMP z Góry Karmel, (NMP Szkaplerznej)

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na konserwację malowideł ściennych w prezbiterium naszego sanktuarium.
  2. We wtorek kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 Msza św. następnie różaniec i procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Także w tym dniu przy Starym Kościele na ul. Kościeliskiej w kaplicy świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta będzie sprawowana Msza św. o godz. 8.00.
  3. We wtorek nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Modlitwy i oprawę liturgiczną poprowadzi Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali niedzielę z książką religijną.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Janinę Szpilka z ul. Kasprusie

+ Bernadettę Cikowską z os. Kasprusie

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia