15 Niedziela Zwykła, 10.07.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
  • Wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • Środa – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • Piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • Sobota – wspomnienie NMP z Góry Karmel, (MB Szkaplerznej)

Sprawy bieżące

  1. 1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Kazania w dzisiejszą niedzielę o przeżywaniu Mszy świętej głosi O. Zygmunt Ptak, Paulin z Jasnej Góry. Przed kościołem będzie można nabyć jego książki. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na konserwację malowideł ściennych nawy prawej naszego kościoła. W dniu dzisiejszym zapraszamy na koncert muzyki organowej w wykonaniu Wojciecha Wojtasiewicza z USA. W programie Johann Sebastian Bach. Koncert o godz. 20.00. Wstęp wolny.
  2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a o godz. 19.30 kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Także w tym dniu przy Starym Kościele na ul. Kościeliskiej w kaplicy świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta będzie sprawowana Msza św. o godz. 8.00. W piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Modlitwy i oprawę liturgiczną poprowadzi Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
  3. W kaplicy sióstr Karmelitanek Bosych przy ul. Kościelnej trwa nowenna do MB Szkaplerznej. Siostry zapraszają w czasie nowenny na Mszę św. o godz. 18.00, a 16 lipca (sobota) w Uroczystość MB z Góry Karmel na Mszę św. o godz. 11.30.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Wojciecha Gizickiego z ul. Krupówki

+ Romualdę Mitan z ul. Strążyskiej

+ Bogusława Przybyło z os. Kasprusie

 
 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia