14 Niedziela Zwykła, 9.07.2023

Kalendarz liturgiczny

 • Wtorek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
 • Środa – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
 • Czwartek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
 • Sobota – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
 • Niedziela – wspomnienie NMP z Góry Karmel, (MB Szkaplerznej)

Sprawy bieżące

 1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Zachęcamy do nawiedzenia naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30.
 2. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. Kazania w dzisiejszą niedzielę głoszą Ojcowie Redemptoryści i zapraszają do czytania książek katolickich.
 4. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na konserwację malowideł ściennych nawy głównej naszego sanktuarium.
 5. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek przy Starym Kościele na ul. Kościeliskiej w kaplicy świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta będzie sprawowana Msza św. o godz. 7.30. Wieczorem o godz. 19.30 w naszym sanktuarium kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
 6. Od 15 do 22 lipca przy naszej Parafii będzie można obejrzeć wystawę plenerową, która opowiada o życiu i działalności Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej, która została zamordowana w Boliwii. W najbliższą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych będziemy gościć przedstawicielkę Fundacji, która powie świadectwo i przybliży nam postać tej wyjątkowej misjonarki. Po Mszach świętych na przygotowanym kiermaszu będzie można nabyć publikacje o śp. Helenie oraz pamiątki z misji, które stanowią cegiełkę na program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci w krajach misyjnych.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Leszka Nowickiego z os. Kasprusie

 

„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Starsze ogłoszenia