14 Niedziela Zwykła 7.07.2024

Kalendarz liturgiczny

 • Dzisiaj – wspomnienie błogosławionej Rodziny Ulmów
  Poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  Czwartek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
  Piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  Sobota – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Sprawy bieżące

 1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Zachęcamy do nawiedzenia naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw. Nabożeństwo do świętej Rodziny o godz. 18.30.
 2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek Msza św. wieczorna i nabożeństwo do św. Jana Pawła II. W sobotę przy Starym Kościele na ul. Kościeliskiej, w kaplicy świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta będzie sprawowana Msza św. o godz. 7.30. Także w tym dniu wieczorem o godz. 19.40 w naszym sanktuarium kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
 3. W kaplicy sióstr Karmelitanek Bosych przy ul. Kościelnej 8 w niedzielę 7 lipca br. rozpocznie się nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej. Siostry zapraszają na Mszę św. o godz. 18.00.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

  

 

+ Marka Rogalskiego z ul. Nowotarskiej


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

 

Starsze ogłoszenia