14 Niedziela Zwykła, 4.07.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Wtorek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • Czwartek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • Niedziela – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 jest sprawowana Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30.
  2. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo do Św. Rodziny o godz. 18.30.
  3. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o św. Janie Pawle II.
  4. W środę /7 lipca 2021/ w kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych przy ul. Kościelnej rozpoczyna się nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej. Siostry zapraszają na Mszę św. o godz. 18.00. W czasie nowenny, w dni powszednie w kaplicy Sióstr nie będzie Mszy św. o 7.30.
  5. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na odnowienie polichromii i malowanie prezbiterium. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim wolontariuszom i ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli pogorzelców w Nowej Białej.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Janinę Szpilka z ul. Kasprusie

+ Bernadettę Cikowską z os. Kasprusie

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia