14 Niedziela Zwykła, 3.07.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – święto poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
  • Środa – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • Piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 jest sprawowana Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako dzień uwielbienia ze św. Michałem Archaniołem. Kazania na Mszach św. głosił O. Robert Ryndak, Michalita.
  2. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W czwartek Wieczór Uwielbienia od godz. 19.30.
  3. W czwartek /7 lipca/ w kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych przy ul. Kościelnej rozpoczyna się nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej. Siostry zapraszają na Mszę św. o godz. 18.00. W czasie nowenny, w dni powszednie w kaplicy Sióstr nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
  4. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na odnowienie polichromii i malowanie nawy bocznej południowej. W niedzielę 10 lipca zapraszamy na koncert muzyki organowej w wykonaniu Wojciecha Wojtasiewicza z USA. W programie Johann Sebastian Bach. Szczegóły na plakacie.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Annę Sawka z os. Kasprusie

+ Stanisława Bar z ul. Szkolnej

+ Marię Dudzik z ul. Modrzejewskiej

 
 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Starsze ogłoszenia