13 Niedziela Zwykła 30.06.2024

Kalendarz liturgiczny

  • Środa – święto św. Tomasza, apostoła
  • Czwartek – święto poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
  • Sobota – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • Niedziela – wspomnienie błogosławionej Rodziny Ulmów

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 jest sprawowana Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie wczasowiczów i turystów, a za tydzień błogosławienie rodzin. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako niedzielę ze świętym Michałem Archaniołem. Kazania głosi O. Robert Ryndak, Michalita.
  2. Dzisiaj zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją wokół kościoła o godz. 18.30. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W czwartek Wieczór Uwielbienia od godz. 19.30.
  3. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00 -19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę.
  4. W sobotę 6 lipca zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.30 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie przy oczku wodnym. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

  

 

+ Marka Rogalskiego z ul. Nowotarskiej


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

 

Starsze ogłoszenia