13 Niedziela Zwykła, 27.06.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Dzisiaj – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy
  • Poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • Wtorek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
  • Sobota – święto św. Tomasza, Apostoła

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie Rodzin. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek dla poszkodowanych rodzin w pożarze z Nowej Białej.
  2. We wtorek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 oraz po południu o godz.15.00 i 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy i zakończenie nabożeństw czerwcowych. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Godzina Uwielbienia od godz. 19.30 do 20.30 prowadzona przez wspólnotę Rodzin „Mamre”.
  3. W tym tygodniu wypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00-19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00. Zapraszamy też nowe osoby do wstąpienia do grupy Żywego Różańca kobiet czy mężczyzn. Prosimy o przyjście na spotkanie w najbliższą sobotę.
  4. W sobotę 3 lipca zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.50 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Stanisławę Grabowską z ul. Kościelnej

+ Marię Wójcicką z ul. Kościeliskiej

+ Wojciecha Mitanę z ul. Strążyskiej

+ Stefanię Tylek z ul. Kościelnej

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia