13 Niedziela Zwykła, 26.06.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy
  • Wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • Środa – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie rodzin.
  2. W poniedziałek 27 czerwca będziemy obchodzić mały odpust ku czci MB Nieustającej Pomocy. Uroczysta Msza św. z kazaniem, będzie sprawowana o godz. 19.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy na uroczystości. We wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 oraz po południu o godz.15.00 i 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją wokół kościoła.
  3. W tym tygodniu wypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00-19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00.
  4. W sobotę 2 lipca zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.50 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym.
  5. W niedzielę 3 lipca będziemy przeżywać dzień uwielbienia ze św. Michałem Archaniołem. Kazania na Mszach św. będzie głosił O. Robert Ryndak, Michalita. Będzie możliwość przyjęcia szkaplerza i wstąpienia do bractwa. Także w przyszłą niedzielę w Starym Kościele Msza św. o godz. 10.00 w oprawie góralskiej.
  6. Decyzją Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z dniem 25 sierpnia br. odchodzi z naszej parafii Ks. Mariusz Grzechynka i zostaje wikariuszem parafii św. Mikołaja w Chrzanowie, a na jego miejsce z dniem 26 sierpnia przychodzi Ks. Krzysztof Gil z parafii Chrystusa Króla w Krakowie. Również z dniem 1 lipca odchodzi od nas Ks. Kanonik Wojciech Kłusak, który zamieszka w Parafii Wniebowzięcia NMP w Zagórzu. Pożegnanie Ks. Mariusza będzie 21 sierpnia o godz. 12.30.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Barbarę Balcarczyk z ul. Zborowskiego

 
 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Starsze ogłoszenia