13 Niedziela Zwykła, 2.07.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – święto św. Tomasza, apostoła
  • Wtorek – święto poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
  • Czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • Sobota – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 jest sprawowana Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.00 i 18.30-19.30. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw.
  2. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W czwartek Wieczór Uwielbienia od godz. 19.30.
  3. W piątek /7 lipca/ w kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych przy ul. Kościelnej rozpoczyna się nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej. Siostry zapraszają na Mszę św. o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00-19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na odnowienie polichromii i malowanie nawy głównej. Także w niedzielę 9 lipca będzie spotkanie z książką katolicką przygotowane przez wydawnictwo Homo Dei.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Władysława Lisa z os. Kasprusie

+ Antoninę Janik z ul. Sienkiewicza

+ Albina Głuchowicza z ul. Kasprusie

+ Annę Gruszka z ul. Nowotarskiej

 

„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Starsze ogłoszenia