12 Niedziela Zwykła 23.06.2024

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  • Czwartek – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy
  • Piątek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • Sobota – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

Sprawy bieżące

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie wczasowiczów i turystów. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30.
  2. W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. o godz. 6.30 będzie sprawowana w kaplicy poświęconej patronowi. We wtorek o 18.30 nabożeństwo czerwcowe połączone z modlitwą do św. Joanny Beretty Molla.; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w czwartek 27 czerwca będziemy obchodzić mały odpust ku czci MB Nieustającej Pomocy. Uroczysta Msza św. z kazaniem w int. ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium, będzie sprawowana o godz. 15.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy na uroczystości. W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 oraz o godz.15.00, 17.00 i 19.00. W Starym Kościele o godz. 7.30.
  3. Przyszłą niedzielę 30 czerwca 2024r. będziemy przeżywać jako niedzielę ze świętym Michałem Archaniołem. Kazania będzie głosił O. Robert Ryndak, Michalita.
  4. Decyzją Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z dniem 26 sierpnia br. odchodzą z naszej parafii: Ks. Dawid Król i zostaje wikariuszem parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdrój i wizytatorem katechetycznym oraz odchodzi Ks. Jerzy Rokita i idzie do Krakowa-Swoszowic, a do naszej parafii przychodzi Ks. Marek Hołuj neoprezbiter.
  5. W sobotę zostały zakończone prace przy budowie chodnika kamiennego na cmentarzu przy Pęksowym Brzyzku (pozostają tylko do zamontowania lampy), ale w najbliższy poniedziałek rozpoczną się takie same prace pomiędzy cmentarzem a Starym Kościołem MB Częstochowskiej. Jeśli pogoda będzie sprzyjać to wykorytowanie i podwaliny pod kamień potrwają tydzień i potem już otworzymy dla wiernych i turystów swobodny dostęp do cmentarza. Przepraszamy za utrudnienia. Jeszcze przez te kilka dni cmentarz będzie zamknięty. Niestety prace musimy wykonać przy dobrej pogodzie, nie da się ich wykonać w jesieni.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

  

+ Helenę Paluszek z ul. Strążyskiej

+ Stanisława Nawrockiego z os. Łukaszówki

+ Helenę Feruś z ul. Sobczakówka


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

Starsze ogłoszenia