12 Niedziela Zwykła, 20.06.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • Czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  • Niedziela – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy

Sprawy bieżące

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie Dzieci, a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo.
  2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, niestety ze względu na remont prezbiterium Msze św. będą sprawowane tu w sanktuarium a nie w bocznej kaplicy poświęconej Patronowi.
  3. W przyszłą niedzielę 27 czerwca będziemy obchodzić mały odpust ku czci MB Nieustającej Pomocy. Uroczysta Msza św., będzie sprawowana o godz. 11.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy na uroczystości.
  4. Przed kościołem można nabyć „świecący różaniec” – jest to cegiełka wspomagająca wyjazd dzieci na minirekolekcje. Również do kupienia są książeczki i aniołki. Za każdy dar wsparcia składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. W związku z trwającym od 1 kwietnia do 30 września 2021r. Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań, Gminne Biuro Spisowe w Zakopanem przypomina o obowiązku spisania się najlepiej metodą internetową i prosi wszystkich mieszkańców o zaangażowanie i nie odkładanie obowiązku spisowego na ostatnią chwilę. Szczegóły umieszczone są na wywieszonych plakatach.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Józefę Bachleda-Wala z Al 3-go Maja

+ Wandę Jakubczyk z ul. Krupówki

+ Zdzisława Gąsienicę-Kościelny z ul. Za Strugiem

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia