12 Niedziela Zwykła, 19.06.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • Czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  • Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Sprawy bieżące

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie Dzieci, a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo.
  2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: o godz. 18.30 nabożeństwo czerwcowe i dziesiątek różańca, a potem Msza św. wieczorna; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Msza św. o godz. 6.30 będzie sprawowana w kaplicy poświęconej patronowi. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświęcenie pierwocin ziemi. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W piątek 24 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla dzieci i młodzieży będzie odprawiona w Sanktuarium Najświętszej Rodziny o godz. 8.00, a dla dzieci z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w kaplicy szkolnej o godz. 9.15. Spowiedź św. w czwartek 15.00-16.00 i 18.30-19.30.
  4. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy o wsparcie tej akcji ofiarami.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Ryszarda Goczała z ul. Łukaszówki

 
 

„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Starsze ogłoszenia