11 Niedziela Zwykła 16.06.2024

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  • Piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Sprawy bieżące

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie Dzieci, a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Dzisiaj nasza schola parafialna Stokrotki zaprasza na kiermasz, z którego dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dzieci i młodzieży na rekolekcje wakacyjne. Za wszelką okazaną im pomoc składają serdeczne Bóg zapłać.
  2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: o godz. 18.30 nabożeństwo czerwcowe i dziesiątek różańca, a potem Msza św. wieczorna; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego w oprawie liturgicznej przygotowanej przez Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
  3. W piątek 21 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla dzieci i młodzieży będzie odprawiona w Sanktuarium Najświętszej Rodziny o godz. 8.00, a dla dzieci z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w kaplicy szkolnej o godz. 8.00. Spowiedź św. w czwartek 15.00-16.00 i 18.30-19.30.
  4. W związku z tym iż imieniny dwóch księży wikariuszy wypadają w wakacje, dlatego zapraszamy już w najbliższą środę 19 czerwca br. do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Mszę św. o godz. 19.00 sprawowaną w intencji Ks. Krzysztofa i Ks. Piotra. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

  

 

+ Franciszka Gąsienicę-Walczaka z ul. Kościeliskiej

+ Helenę Paluszek z ul. Strążyskiej


„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 

Starsze ogłoszenia