11 Niedziela Zwykła, 13.06.2021

Kalendarz liturgiczny

  • Dzisiaj – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • Poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • Czwartek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Sprawy bieżące

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Natomiast po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace konserwacyjne polichromii  w prezbiterium.
  2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30 połączona z Litanią do Serca Pana Jezusa. W czwartek z racji wspomnienia św. brata Alberta Chmielowskiego zostanie odprawiona o godz. 15.00 Msza św. w intencji dobrodziejów kuchni dla ubogich. W piątek o godz. 15.00 Msza św. w intencji Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego. 
  3. W Starym Kościele w środę 16 czerwca o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych Kurierów Tatrzańskich, natomiast w niedzielę 20 czerwca o godz. 10.00 będzie Msza św. w intencji zmarłych Powstańców Śląskich. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Zebranie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na minirekolekcje do Margonina odbędzie się w czwartek 17 czerwca o godz. 19.30 w sali teatralnej. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć cegiełkę oraz książki i figurki Aniołków. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie tegoż wyjazdu. Za wszystkich dobrodziejów dzieci będą się modlić na Mszach św. podczas pobytu na wyjeździe. 

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Józefę Bachleda-Wala z Al 3-go Maja

+ Wandę Jakubczyk z ul. Krupówki

+ Zdzisława Gąsienicę-Kościelny z ul. Za Strugiem

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia