11 Niedziela Zwykła, 12.06.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Dzisiaj – wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika
  • Poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • Wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała)
  • Piątek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Sprawy bieżące

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Dziś w naszej Archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. W poniedziałek zapraszamy na kolejne nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Różaniec, a potem procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. We wtorek nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30 połączona z Litanią do Serca Pana Jezusa, w piątek o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego w oprawie liturgicznej przygotowanej przez Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
  3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. koncelebrowana będzie sprawowana w naszym Sanktuarium Najśw. Rodziny o godz. 9.30, po której wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Krupówki i Zamoyskiego do kościoła Św. Krzyża. Bardzo prosimy o udekorowanie domów emblematami religijnymi zwłaszcza na trasie procesji. Niech to będzie świadectwo naszej wiary w Boga i prośba o Jego błogosławieństwo. Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym.
  4. W ciągu oktawy procesje wokół naszego kościoła odbywać się będą wieczorem o godz. 18.30 rozpoczynając od czwartku. Spowiedź św. przed Bożym Ciałem będzie podczas codziennych dyżurów oraz w środę 15.00-16.30 i 18.00-19.30. Prosimy dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe o przyjście w strojach liturgicznych na Mszę św. i procesję. Także zapraszamy najmłodsze dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia podczas procesji jak i w oktawie Bożego Ciała. Zachęcamy również młodsze kobiety do niesienia feletronów podczas procesji. Osoby, które zawsze były do feletronów już się wykruszyły czy to ze względu na wiek czy niestety odeszły do Pana i bardzo brakuje następczyń. Zapraszamy Was drogie Panie, przyjdźcie i podejmijcie to piękne dzieło i świadectwo wiary wobec Chrystusa Eucharystycznego.
  5. Dzisiaj przed kościołem po mszach św. schola „Stokrotki” będzie koncertować i zbierać ofiary do puszek na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego do Pietrzykowic. Także na kiermaszu będzie można zakupić pamiątkowe krzyże z jubileuszu 25 lecia wizyty św. Jana Pawła II do Zakopanego. Dochód w całości przeznaczony jest na wyjazd dzieci. Dziękujemy za wszelką okazaną pomoc. W niedzielę 19 czerwca wolontariusze będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy o wsparcie tej akcji i hojne datki na potrzeby hospicjum, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Grzegorza Mateję-Torbiarz z ul. Ogrodowej

+ Janinę Martyniak z ul. Kościelnej

+ Marię Bodzińską z ul. Małaszyńskiego

 
 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia