10 Niedziela Zwykła, 11.06.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Poniedziałek – wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i towarzyszy
  • Wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • Środa – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Sprawy bieżące

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30, do czwartku połączone z procesją wokół kościoła. Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na prace konserwacyjne malowideł ściennych w nawie głównej, które rozpoczną się od jutra.
  2. We wtorek zapraszamy na kolejne nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Różaniec, a potem procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. We wtorek nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego w oprawie liturgicznej przygotowanej przez Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
  3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświęcenie pierwocin ziemi. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Nasza parafia wraz z Komisariatem Ziemi Świętej organizują 9 dniową Pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Ziemi Świętej w dniach 11-19 luty 2024r. Bliższe informacje i program można otrzymać w zakrystii. Zapisy do końca czerwca br. z wpłatą 1000 zł w kancelarii parafialnej.
  5. Serdeczne podziękowania składamy wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego i z Zespołu Szkół Hotelarskich wraz z ich opiekunami, którzy w ubiegłą niedzielę kwestowali na rzecz pomocy dla rodziny, która utraciła dobytek w pożarze. Zebrano 13 300zł +200$ +5 euro. Bóg zapłać.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Zofię Muszyńską z ul. Kościelnej

+ Janinę Głąb z ul. Łukaszówki

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia