1 Niedziela Wielkiego Postu, 26.02.2023

Kalendarz liturgiczny

  • Sobota – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej

Sprawy bieżące

1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Rodzin. Dziś na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy się modlić w intencji wikariusza Ks. Mirosława Koziny z okazji imienin.
2. We wtorek nabożeństwo do Św. Joanny Beretty Molla, a w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek kolejny wieczór uwielbienia o godz. 19.30.
3. W środę obchodzimy Narodowy dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych (Wyklętych), dlatego tradycyjnie o godz. 11.00 Msza św. w naszym Sanktuarium, a potem przemarsz do Parku Lecha Kaczyńskiego. Natomiast w niedzielę 5 marca br. zapraszamy do naszego sanktuarium na Koncert Galowy pt. „Chwała Niezłomnym – Zakopane Pamięta”. Koncert będzie o godz. 17.30. Wstep wolny. Szczegóły na wywieszonym plakacie.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00 do 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek lub w sobotę. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca.
5. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. W niedzielę Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 14.00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
6. W sobotę 4 marca zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8.30, później wystawienie Najśw. Sakramentu i 15 minut medytacji. o godz. 9.30 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ul. Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy Oczku wodnym.
7. W zakrystii można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.
8. Ofiara do puszek z ubiegłej niedzieli na pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i w Syrii wyniosła 13 800,00 zł. Bóg zapłać.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Mariana Pędzimęża z ul. Orkana

+ Krzysztofa Gąsienicę-Gładczana z ul. Strążyskiej

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia