1 Niedziela Adwentu, 28.11.2021

Kalendarz liturgiczny

 • Wtorek – święto św. Andrzeja, apostoła
 • Piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
 • Sobota – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy

Sprawy bieżące

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach. Msza św. roratnia w naszym kościele będzie odprawiana w niedziele o godz. 6.30, natomiast w dni powszednie o godz. 6.00 i po południu dla dzieci o godz. 19.00. Dzieci na roratach będą otrzymywały obrazki. Hasłem tegorocznych rorat jest: „Budujemy żywy Kościół”.
 2. Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych o godz. 18.30.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek o godz. 19.45 kolejny „Wieczór Uwielbienia”.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00 do 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W kaplicy na Gubałówce Msza św. o godz. 16.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek lub w sobotę. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca.
 5. W sobotę 4 grudnia zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny już Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.45 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do wzięcia udziału w modlitwie i zawierzeniu siebie i swoich najbliższych Maryi.
 6. W niedzielę 5 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 7. Dzisiaj w zakrystii można nabyć świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Kwesta z ubiegłej niedzieli na pomoc dla migrantów wyniosła 3900zł. Bóg zapłać.
 8. Od dziś będzie można uczestniczyć w internetowych rekolekcjach adwentowych Archidiecezji Krakowskiej. Nauki o budowaniu relacji do Boga, drugiego człowieka i samego siebie poprowadzą Ks. Jacek Bernacik i Ks. Michał Kania, a kolejne odcinki rozważań dostępne będą co niedzielę o godz. 20,00 na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy do włączenia się w taką formę przeżywania czasu adwentowego oczekiwania.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

+ Marię Złotkowską z os. Kasprusie

+ Barbarę Kusters z ul. Ks. Stolarczyka

 

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Starsze ogłoszenia