1 Niedziela Adwentu, 27.11.2022

Kalendarz liturgiczny

  • Środa – święto św. Andrzeja, apostoła
  • Sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Sprawy bieżące

  1. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach. Msza św. roratnia w naszym kościele będzie odprawiana w niedziele o godz. 6.30, natomiast w dni powszednie o godz. 6.00 i po południu dla dzieci o godz. 19.00. Dzieci na roratach będą otrzymywały obrazki. Hasłem tegorocznych rorat jest: „Wielkie czekanie”. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie Rodzin. Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych o godz. 18.30.
  2. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek o godz. 19.30 kolejny „Wieczór Uwielbienia”. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00 do 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W kaplicy na Gubałówce Msza św. o godz. 16.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek lub w sobotę. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca.
  3. W sobotę 3 grudnia zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny już Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.45 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym. Natomiast wieczorem o godz. 18.30 zapraszamy na Różaniec za Ojczyznę ze św. Janem Pawłem II
  4. W niedzielę 4 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  5. W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły. Także w niedzielę 4 grudnia będziemy obchodzić dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. W ramach akcji odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem.

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

 

 

+ Anielę Skalską z ul. Na Wilcznik

 

 

„Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Starsze ogłoszenia