I. Kalendarz liturgiczny:

  • Czwartek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

II. Sprawy bieżące

1. W związku z zagrożeniem epidemicznym i zgodnie z Dekretem Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego w dniach 15-29 marca w naszych kościołach Msze św. w niedzielę jak i w dni powszednie będą odprawiane w stałym dotychczasowym porządku, jednak będą recytowane, a Komunia św. będzie udzielana na rękę. W niedzielę nie będzie Drogi Krzyżowej o 14.00, natomiast Gorzkie Żale będą o godz. 16.00 bez kazania pasyjnego. Także zawieszamy po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławieństwa indywidualne. W piątki Droga Krzyżowa z krótkimi rozważaniami o 16.30 i 18.00. Odwołujemy spotkania wszystkich grup dzieci, młodzieży i dorosłych, również planowane bierzmowanie młodzieży z 28 marca będzie w późniejszym terminie. Sprawy kancelaryjne (dotyczy także kancelarii na cmentarzu) proszę załatwiać w dotychczasowych godzinach drogą telefoniczną lub mailową, wyjątek stanowią sprawy dotyczące pogrzebu.

 Zachęcamy jednak wszystkich wiernych do wzmożonej indywidualnej modlitwy w intencji wygaśnięcia wirusa, w intencji chorych, służby zdrowia i wszystkich służb dbających o nasze bezpieczeństwo. W naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny codziennie wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na indywidualną modlitwę od godz. 9.00 do 19.00.

 2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci rozpocznie się o godz. 18.45 dziesiątką różańca i potem Msza św. o 19.00. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. Hospicyjna.

 3. Burmistrz Miasta Zakopane prosi o zapoznanie się z komunikatem skierowanym do mieszkańców i turystów w związku z koronawirusem. Komunikat umieszczony jest na stronie internetowej urzędu, a także wywieszony w gablocie przy kościele.

 4. W zakrystii można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

1. + Magdalenę Kwiecińską z ul. Orkana

2. + Jana Krzeptowskiego z ul. Kościeliskiej

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz