II. Sprawy bieżące

1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a w przyszłą niedzielę dzieci. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na konserwację malowideł w naszym kościele.

Wszystkim Paniom z racji ich święta składamy najlepsze życzenia i otaczamy modlitwą.

2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, a w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a potem Msza św. zbiorowa w intencjach wspólnych za żywych i zmarłych z naszych rodzin. W czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o św. Janie Pawle II.

3. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.

4. Tylko do niedzieli 15 marca przyjmowane są zapisy na wejściówki na uroczystości związane z beatyfikacją Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie 7 czerwca. Zapisy w zakrystii. Informujemy iż nasza parafia będzie organizowała także wspólny wyjazd autokarem.

W zakrystii można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

5. Informacja Burmistrza Miasta Zakopane o ustawie antysmogowej i dofinansowaniu do wymiany pieców umieszczona jest w gablocie.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

   1. + Romualda Struczowskiego z ul. Kasprusie

   2. + Adama Ziemianina z Al. 3-go Maja

   3. + Helenę Chrobak z ul. Za Strugiem

   4. + Jerzego Muszyńskiego z ul. Kościelnej

   5. + Aleksandra Orkisza z ul. Nowotarskiej

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz