I. Kalendarz liturgiczny:

środa – święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej

II. Sprawy bieżące

1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a w przyszłą niedzielę małżeństw.

2. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek Godzina Uwielbienia od 19.30 do 20.30 prowadzona przez wspólnotę Przymierze Rodzin „Mamre”.

3. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00 do 19.30. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek lub w sobotę. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.

4. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch „Śladami Św. Jana Pawła II” z okazji 100 rocznicy urodzin w dniach 7-19 września 2020r. Chcemy odwiedzić miejsca, które nawiedzał Ojciec Św. Szczegółowy program zwiedzanych miejsc wywieszony jest w gablocie lub można otrzymać w zakrystii. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki 500zł do 15 marca br.

Tylko do niedzieli 15 marca przyjmowane są zapisy na wejściówki na uroczystości związane z beatyfikacją Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie 7 czerwca. Zapisy w zakrystii. Informujemy iż nasza parafia będzie organizowała także wspólny wyjazd autokarem.

5. W zakrystii można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, natomiast w przyszłą niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na malowanie kościoła.

Miesiąc marzec poświęcony jest świętemu Józefowi, dlatego polecamy wszystkim Jego czcicielom nowy modlitewnik, który można nabyć w księgarni Fundacji „Talitha cum”.

6. Starosta Tatrzański i Burmistrz Miasta Zakopane wraz z młodzieżą z Liceum im. Balzera zapraszają w dniu 2 marca 2020r. tj. w poniedziałek wszystkich gości i mieszkańców Zakopanego do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych”. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 11.00 w naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Po Mszy św. przemarsz pod Pomnik "Żołnierzy Wyklętych" do Parku im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz