1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Rodzin. Nieszpory o 18.30

2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, a potem Msza św. koncelebrowana w intencji ks. Mirosława Koziny, wikariusza z okazji imienin. Serdecznie zapraszamy W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

3. W tym tygodniu, w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Początek tradycyjnie ogłoszą dzwony naszego kościoła o północy. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu katolicy nie organizują zabaw i nie biorą w nich udziału. W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Posypanie głów popiołem będzie podczas każdej Mszy św. tj. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 17.00 i 19.00; w Starym Kościele o godz. 8.00 i w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00. Taca w tym dniu przeznaczona jest jako „Jałmużna postna” na Kuchnię Św. Brata Alberta. Od środy popielcowej do 1 niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw
o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi. W tym roku pierwszy piątek Wielkiego Postu (28 lutego 2020) przeżywać będziemy w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel Papieża Franciszka zachęcającego całą wspólnotę Ludu Bożego do modlitwy wynagradzającej i postu, które mają rozbudzić nasze sumienia i solidarne zaangażowanie, aby każdy w Kościele zrobił wszystko co w jego mocy, by nasza wspólnota była bezpiecznym domem dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy: o godz. 15.00 nabożeństwo Koronki do Miłosierdzia Bożego, o godz. 18.00 Droga Krzyżowa, której tekst został przygotowany przez osobę zranioną seksualnie w dzieciństwie, a przez cały dzień Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Informujemy iż przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. W niedzielę Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 14.00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

4. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii będzie udzielony młodzieży z klasy VIII S.P. w dniu 28.03.2020 o godz. 11.00 przez ks. inf. Stanisława Olszówkę. Rodziców młodzieży do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w piątek 28.02.2020 o godz. 17.00 w Sali Teatralnej.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 będzie poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., natomiast w Starym Kościele Msza św. o godz. 10.00 w oprawie góralskiej.

5. Parafia Najświętszej Rodziny w Zakopanem ogłasza nabór do nowej PUBLICZNEJ KATOLICKIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚW. JANA PAWŁA II w Zakopanem.
/Szkoła bez czesnego/. Szczegółowe informacje na stronie internetowej, w sekretariacie szkoły: ul. Kościeliska 47A oraz w gablocie przy kościele. Szkoła prosi także o przekazanie 1% podatku na rzecz szkoły. Zebrane fundusze przeznaczamy na zakup pomocy dydaktycznych oraz na zajęcia dodatkowe. Identyfikator wywieszony jest w gablocie lub wyłożony przy prasie katolickiej.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

1. + Józefę Stanisławską z Al. 3-go Maja
2. + Andrzeja Paluszka z ul. Strążyskiej
3. + Tadeusza Cieślik z ul. Orkana
4. + Urszulę Sendor z ul. Sienkiewicza
5. + Kazimierę Wojak z ul. Kasprusie

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. Bogusław Filipiak, Proboszcz i Kustosz

 

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i ku