I.  Kalendarz liturgiczny:
    •    Sobota – święto Katedry Św. Piotra, Apostoła
    •    Niedziela – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika    

II. Sprawy bieżące
1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Dzisiaj po Mszy św.  o godz. 15.00 będzie błogosławienie Dzieci, a za tydzień – Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w piątek o godz. 15.00 Msza św. 
i Koronka do Miłosierdzia Bożego w oprawie liturgicznej przygotowanej przez Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza chrzcielna będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.

4. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch „Śladami Św. Jana Pawła II” z okazji  100 rocznicy urodzin w dniach 7-19 września 2020r. Chcemy odwiedzić miejsca, które nawiedzał Ojciec Św. między innymi: Loreto, Santa Maria degli Angeli, Asyż, Watykan, Rzym, Orvieto, Siena, Piza, Turyn, Dolina Aosty, Mediolan, Madonna della Corona, Padwa. Szczegółowy program zwiedzanych miejsc wywieszony jest w gablocie lub można otrzymać w zakrystii. Zapisy 
     w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki 500 zł do końca lutego 2020r.

5. Bracia Albertyni dziękują za ofiary złożone na klasztor na Kalatówkach i zapewniają o modlitwie za wszystkich ofiarodawców.      

     W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
    1. + Bronisławę Bogucką z ul. Ks. Stolarczyka
    2. + Wandę Starzycką z ul. Orkana
    3. + Marię Stopkę z Gubałówki
    4. + Ludwikę Gąsienicę-Makowską z ul. Kościeliskiej
    5. + Kazimierza Doniec z ul. Kościelnej
    Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”
    
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz