I.  Kalendarz liturgiczny:    
    •    Poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
    •    Wtorek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes
    •    Piątek – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy


II. Sprawy bieżące
1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku.
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Małżeństw, a w przyszłą niedzielę – Dzieci. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Taca przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek prowadzona przez braci Albertynów na remont dachu ich domu na Kalatówkach.     

2. We wtorek we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzić będziemy po raz XXVIII Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych i osoby w starszym wieku zapraszamy do naszego sanktuarium na Mszę św. o godz. 15.00, podczas której będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Wcześniej od godz.14.30 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.  Prosimy rodziny jak i sąsiadów 
o pomoc w przywiezieniu do kościoła chorych i starszych. Do Sakramentu Namaszczenia mogą     przystąpić także osoby, które czują się dziś dobrze, ale są już po siedemdziesiątce.

3. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. ks. Piotra Dańkowskiego, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek nabożeństwo i Msza św. o Św. Janie Pawle II z możliwością ucałowania Jego relikwii.

4. Dzisiaj i w kolejne niedziele do końca lutego zapraszamy po mszach św. na wystawę w sali teatralnej przygotowaną na 100 lecie czynu zbrojnego Polonii amerykańskiej pt. „W drodze do niepodległości. Kanadyjski przystanek – obóz Kościuszko w Niagara 1917-1919”.

5. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch „Śladami Św. Jana Pawła II” z okazji 
100 rocznicy urodzin w dniach 7-19 września 2020r. Chcemy odwiedzić miejsca, które nawiedzał Ojciec Św. Szczegółowy program zwiedzanych miejsc wywieszony jest w gablocie lub można otrzymać w zakrystii. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki 500zł do końca lutego.    

6. Parafia Najświętszej Rodziny w Zakopanem ogłasza nabór do nowej PUBLICZNEJ KATOLICKIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚW. JANA PAWŁA II w Zakopanem. /Szkoła bez czesnego/ REKRUTACJA  do „ZERÓWKI”, KL. I i KLAS od IV do VIII od 10 LUTEGO 2020 R. Szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania, klasy do 16 osób, zwiększoną liczbę godzin języków obcych, wybrane zajęcia edukacyjne w atrakcyjnych miejscach z dowozem uczniów oraz bogatą ofertę zajęć rozwijających uzdolnienia dzieci. Szczegółowe informacje na stronie: www.ksp-zakopane.pl i w sekretariacie szkoły: ul. Kościeliska 47 A oraz w gablocie przy kościele.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz