I.  Kalendarz liturgiczny:
    •    Dzisiaj – święto Ofiarowania Pańskiego
    •    Poniedziałek - wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika
    •    Środa – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
    •    Czwartek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy
    •    Piątek – wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, dziewicy


II. Sprawy bieżące
1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku.  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie rodzin, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw. Wieczorem o godz. 19.45 zapraszamy na koncert „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził” 
w ramach XI Festiwalu kolęd, pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych organizowanego przez Miasto Zakopane. Wystąpi Nika Lubowicz z zespołem. Wstęp wolny.

2. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek Godzina Uwielbienia od 19.30 do 20.30 prowadzona przez wspólnotę Przymierze Rodzin „Mamre”.

3. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00 do 19.30. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek lub w sobotę.  

4. Dzisiaj i w kolejne niedziele do końca lutego zapraszamy po mszach św. na wystawę w sali teatralnej przygotowaną na 100 lecie czynu zbrojnego Polonii amerykańskiej pt. „W drodze do niepodległości. Kanadyjski przystanek – obóz Kościuszko w Niagara 1917-1919”.

5. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch „Śladami Św. Jana Pawła II” z okazji 100 rocznicy urodzin w dniach 7-19 września 2020r. Chcemy odwiedzić miejsca, które nawiedzał Ojciec Św. Szczegółowy program zwiedzanych miejsc wywieszony jest w gablocie lub można otrzymać w zakrystii. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki 500 zł do końca lutego.    

6. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na malowanie kościoła. Natomiast przed kościołem będzie zbiórka do puszek prowadzona przez braci Albertynów na remont dachu ich domu na Kalatówkach.

7.    Centrum Formacyjno-Szkoleniowe „Księżówka” w Zakopanem zaprasza na Rekolekcje weekendowe dla dorosłych. Szczegóły na plakacie oraz na ulotkach wyłożonych na półce z prasą katolicką.

    W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
    1.    + Krystynę Dudzik z ul. Łukaszówki
    2.    + Janusza Dawiec z ul. Na Wilcznik
    3.    + Bronisławę Gąsienica z ul. Kamockiego
    4.    + Helenę Błachuta z Gubałówki
    5.    + Władysława Słodyczkę z Gubałówki

    Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”                 
                                            
                                    Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz