I. Kalendarz liturgiczny:

    Dzisiaj - wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
    Wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
    Piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, patrona wychowawców
    Niedziela – Święto Ofiarowania Pańskiego

II. Sprawy bieżące

1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci rozpoczynających ferie zimowe i życzymy Wam dobrego wypoczynku.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Rodzin.
Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30

2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do Św. Joanny Beretty Molla, a w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

3. W sobotę 1 lutego po Mszy św. o godz. 15.00 będzie spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup parafialnych działających przy naszym Sanktuarium. Serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego zwane u nas świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w Polsce także jako Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się w intencji sióstr, których domy zakonne znajdują się na terenie naszej parafii. Taca w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
 
W niedzielę 2 lutego w naszym Sanktuarium nastąpi zakończenie XI Festiwalu kolęd, pastorałek i pieśni bożonarodzeniowych organizowanego przez Miasto Zakopane „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził”. Wystąpi Nika Lubowicz z zespołem. Koncert po Mszy św. o godz. 19.00. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

5. Dzisiaj i w niedziele do końca lutego zapraszamy po mszach św. na wystawę w sali teatralnej przygotowaną na 100 lecie czynu zbrojnego Polonii amerykańskiej pt. „W drodze do niepodległości. Kanadyjski przystanek – obóz Kościuszko w Niagara 1917-1919”. Na zdjęciach ukazano funkcjonowanie obozu, przez który przeszło ponad 22 tys. polskich ochotników głównie ze Stanów Zjednoczonych, szkolonych przez oficerów kanadyjskich za pieniądze francuskie, na terenie Kanady zwanych od mundurów Błękitną Armią.

6. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch „Śladami Św. Jana Pawła II” z okazji 100 rocznicy urodzin w dniach 7-19 września 2020r. Chcemy odwiedzić miejsca, które nawiedzał Ojciec Św. między innymi: Loreto, Santa Maria degli Angeli, Asyż, Watykan, Rzym, Orvieto, Siena, Piza, Turyn, Dolina Aosty, Mediolan, Madonna della Corona, Padwa. Szczegółowy program zwiedzanych miejsc wywieszony jest w gablocie lub można otrzymać w zakrystii. Zapisy
w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki 500zł do końca lutego 2020r.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz