I.  Kalendarz liturgiczny:
 Wtorek – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
 Piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, b-pa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy
 Sobota – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła Niedziela - wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

II. Sprawy bieżące
1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci rozpoczynających ferie zimowe i życzymy Wam dobrego wypoczynku.  Dzisiaj po Mszy św. 
o godz. 15.00 błogosławienie Dzieci, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o     potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św., 
w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

3. Informujemy iż spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup parafialnych działających przy naszym Sanktuarium odbędzie się w sobotę 1 lutego po Mszy św. o godz. 15.00. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.
 Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 zapraszamy na jasełka grupy teatralnej „Sabliki” przygotowane przez osoby niepełnosprawne umysłowo z ośrodka na Kamieńcu. Wieczorem na Mszy św. o godz. 19.00 będziemy się modlić w intencji solenizantów Ks. Mariusza Słoniny i Ks. Mariusza Grzechynki. Natomiast przed kościołem młodzież skupiona wokół Sióstr Pallotynek kwestuje na dofinansowanie dni skupienia i organizowanych dla młodzieży ogólnopolskich konkursów, by krzewić idę miłości Boga i bliźniego.
Dzisiaj i w najbliższe niedziele zapraszamy po mszach św. na wystawę w sali teatralnej     przygotowaną na 100 lecie czynu zbrojnego Polonii amerykańskiej pt. „W drodze do niepodległości. Kanadyjski przystanek – obóz Kościuszko w Niagara 1917-1919”. Na zdjęciach ukazano funkcjonowanie obozu, przez który przeszło ponad 22 tys. polskich ochotników głównie ze Stanów  Zjednoczonych, szkolonych przez oficerów kanadyjskich za pieniądze francuskie na terenie Kanady zwanych od mundurów Błękitną Armią.

4. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch „Śladami Św. Jana Pawła II” z okazji 100 rocznicy urodzin w dniach 7-19 września 2020r. Chcemy odwiedzić miejsca, które nawiedzał     Ojciec Św. między innymi: Loreto, Santa Maria degli Angeli, Asyż, Watykan, Rzym, Orvieto, Siena, Piza, Turyn, Dolina Aosty, Mediolan, Madonna della Corona, Padwa. Szczegółowy program zwiedzanych miejsc wywieszony jest w gablocie lub można otrzymać w zakrystii. Zapisy w kancelarii     parafialnej wraz z wpłatą zaliczki 500zł do końca lutego 2020r.    
5. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. Składamy serdeczne Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie nas w swoich domach i za złożone ofiary, którymi wesprzemy: Caritas, Seminarium Duchowne, Uniwerystet Papieski w Krakowie oraz Misje. Jeśli w tym czasie Kogoś nie było w domu, a pragnie zaprosić kapłana, prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

        Plan Wizyty Duszpasterskiej:

Regionalne Centrum Krwiodawstwa oddział Zakopane, zwraca się z gorącym Apelem do chętnych i czujących się zdrowo mieszkańców Zakopanego oraz turystów do oddawania krwi do Krwiobusa na górnym parkingu przy Alejach 3-go Maja w dniu dzisiejszym /19.01.2020/ w godz. 10.00 do 14.00.    

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz