I.  Kalendarz liturgiczny:

    Piątek – wspomnienie św. Antoniego, opata
    Niedziela – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

II. Sprawy bieżące 

1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci rozpoczynających ferie zimowe i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Dzisiaj kończy się okres Narodzenia Pańskiego.
Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Małżeństw, a w przyszłą niedzielę – Dzieci. Taca przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.    
Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie otwarcie wystawy o Armii Polskiej w Ameryce pt. „W drodze do Niepodległości, Kanadyjski przystanek Obóz Kościuszko w Niagara 1917-1919”. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy.

2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. ks. Piotra Dańkowskiego, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w piątek o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego, w oprawie liturgicznej przygotowanej przez Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.

3. W niedzielę 19 stycznia imieniny wikariuszy: Ks. Mariusza Słoniny i Ks. Mariusza Grzechynki.  Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 19.00 sprawowanej w ich intencji. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zapraszamy na jasełka grupy teatralnej „Sabliki” przygotowane przez osoby niepełnosprawne umysłowo z ośrodka na Kamieńcu

4. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch „Śladami Św. Jana Pawła II” z okazji 100 rocznicy urodzin w dniach 7-19 września 2020r. Chcemy odwiedzić miejsca, które nawiedzał Ojciec Św. między innymi: Loreto, Santa Maria degli Angeli, Asyż, Watykan, Rzym, Orvieto, Siena, Piza, Turyn, Dolina Aosty, Mediolan, Madonna della Corona, Padwa. Szczegółowy program zwiedzanych miejsc wywieszony jest w gablocie lub można otrzymać w zakrystii. Zapisy 
    w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki 500zł do końca lutego 2020r.     

 Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz