I.  Kalendarz liturgiczny:

    Poniedziałek – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)
    Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego

II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a w przyszłą niedzielę  błogosławienie Małżeństw. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu. Dziś o godz. 18.30 nabożeństwo do Św. Rodziny.
Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na pomoc Rodzinom w Syrii. Służba Liturgiczna Ołtarza dziś po Mszach św. a jutro przed rozprowadza kadzidło i kredę, które zostaną poświęcone w  uroczystość Trzech Króli.

2. W poniedziałek Uroczystość Objawienia Pańskiego - święto obowiązkowe, dlatego Msze św. w naszych kościołach odprawimy w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z naszego sanktuarium Najświętszej Rodziny do Starego Kościoła Orszak Trzech Króli. Serdecznie wszystkich zapraszamy do Orszaku i do śpiewania kolęd.

3. We wtorek o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. o św. Janie Pawle II z możliwością ucałowania relikwii.
 W czwartek zapraszamy młodzież z klas VI i VII przygotowującą się do bierzmowania na wspólne spotkanie kolędowe o godz. 16.30.

4. W niedzielę 12 stycznia (Niedziela Chrztu Pańskiego) będzie udzielany sakrament chrztu św. Katecheza chrzcielna w piątek 10 stycznia 2020r. o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na prace remontowe w naszym kościele.   
Także w przyszłą niedzielę zapraszamy na dwa spotkania: po Mszy św. o godz. 9.30 dzieci i młodzież ze Szkoły Katolickiej im. św. Jana Pawła II zapraszają wszystkich na Jasełka bożonarodzeniowe; natomiast po Mszy św. o godz. 15.00 będzie otwarcie wystawy o Armii Polskiej 
w Ameryce pt. „W drodze do Niepodległości, Kanadyjski przystanek Obóz Kościuszko 
w Niagara 1917-1919”

5. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch „Śladami Św. Jana Pawła II” z okazji 100 rocznicy urodzin w dniach 7-19 września 2020r. Chcemy odwiedzić miejsca, które nawiedzał Ojciec Św. między innymi: Loreto, Santa Maria degli Angeli, Asyż, Watykan, Rzym, Orvieto, Siena, Piza, Turyn, Dolina Aosty, Mediolan, Madonna della Corona, Padwa. Szczegółowy program zwiedzanych miejsc wywieszony jest w gablocie lub można otrzymać w zakrystii. Zapisy 
    w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki 500zł do końca lutego 2020r.


     W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
        1. + Irenę Kowalczyk z os. Kasprusie
        2. + Zdzisława Rabiasz z ul. Kasprusie
    Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”


                                    Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz