I. Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – wspomnienie św. Sylwestra I, papieża
Środa - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
Czwartek - wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Rodziny. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi Ks. Bp Jan Szkodoń. Kazania głosi Ks. dr Wojciech Węgrzyniak. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie wczasowiczów i turystów, a za tydzień błogosławienie Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2. We wtorek nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 18.30, później Msza św. o godz. 19.00 z okolicznościowym kazaniem. O północy odprawimy Mszę św. o błogosławieństwo Boże w rozpoczynającym się Nowym Roku 2020.

3. W środę - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem w pierwszy dzień Nowego Roku przypada 53 Światowy Dzień Pokoju. Módlmy się, aby na całym świecie panowała zgoda i pokój, prośmy także o pojednanie w naszych rodzinach, parlamencie, w naszej Ojczyźnie. Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym.

4. W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: w środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Godzina Uwielbienia od godz. 19.30 do 20.30 prowadzona przez wspólnotę Przymierze Rodzin „Mamre”.
W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 19.30.
W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W kaplicy na Gubałówce Msza św. o godz. 16.00.
Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek lub w sobotę.W sobotę po Mszy św. o godz.15.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca.

5. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch „Śladami Św. Jana Pawła II” z okazji 100 rocznicy urodzin w dniach 7-19 września 2020r. Chcemy odwiedzić miejsca, które nawiedzał Ojciec Św. między innymi: Loreto, Santa Maria degli Angeli, Asyż, Watykan, Rzym, Orvieto, Siena, Piza, Turyn, Dolina Aosty, Mediolan, Madonna della Corona, Padwa. Szczegółowy program zwiedzanych miejsc wywieszony jest w gablocie lub można otrzymać w zakrystii. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki 500zł do końca lutego 2020r.

6. W sobotę 4 stycznia 2020r. o godz. 19.45 w naszym Sanktuarium odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Chóru z bazyliki św. Andrzeja w Olkuszu „Cantores Minores” pod dyrekcją Ks. Roberta Żwirek. Wstęp wolny.
W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Czesławę Nowak z ul. Kościeliskiej
2. + Renatę Dzioboń z ul. Za Strugiem
3. + Janinę Stachoń z ul. Strążyskiej
4. + Józefa Giżecka z ul. Krupówki

Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz