1. I. Kalendarz liturgiczny:
Środa – uroczystość Narodzenia Pańskiego
Czwartek - święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
Piątek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
Sobota – święto Świętych Młodzianków, męczenników
Niedziela – święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie wczasowiczów i turystów. Także na tej Mszy św. o 15.00 będzie przyniesione przez harcerzy światło betlejemskie, które będzie można zabierać do swoich domów. Światło betlejemskie będzie dostępne dziś i w poniedziałek do godz. 20.00 oraz we wtorek w wigilię do godz. 10.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2. We wtorek Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego oraz pielęgnowania zwyczajów wigilijnych: dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii Św. Łukasza rozdział 2, wspólny śpiew kolęd. O północy Pasterka zarówno w kościele sanktuaryjnym Najśw. Rodziny jak i w Starym Kościele MB Częstochowskiej oraz w kaplicy na Gubałówce. Składka na Pasterce przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS. Informujemy iż w wigilię ostatnia Msza św. będzie o godz. 15.00!, nie ma Mszy św. o godz. 19.00! Spowiedź św. w poniedziałek od godz. 6.00- 10.00 i od 15.00-19.30 oraz w wigilię od godz. 6.00 do 10.00.

Porządek Mszy św. we wszystkich naszych kościołach w Boże Narodzenie jak i w drugi dzień świąt taki jak w każdą niedzielę. Składka ze św. Szczepana przeznaczona będzie na UPJPII.

3. W sobotę 28 grudnia br. Wspólnota Młodego Misjonarza wyruszy w ramach akcji „Kolędnicy misyjni” do domów na Gubałówce. Dzieci śpiewając kolędy będą zbierać ofiary na pomoc dzieciom z Amazonii, na Ukrainie i w Tanzanii. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za otwarte drzwi i serca.

4. Informujemy iż uroczystość odpustowa ku czci NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY będzie obchodzona w niedzielę 29 grudnia br., a sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi Ksiądz Biskup Jan Szkodoń. Kazania w tym dniu będzie głosił Ks. dr Wojciech Węgrzyniak.

5. Od piątku 27 grudnia rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską zwaną kolędą. Proszę przygotować stół nakryty białym obrusem, świece, kropidło i wodę święconą. Jeśli jest to możliwe niech zgromadzi się cała rodzina. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie oraz na stronie parafialnej. W piątek 27 grudnia ze względu na charakter świąteczny i oktawę świąt Bożego Narodzenia na terenie naszej parafii Ks. Proboszcz udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej Wspólnoty:

1. + Józefę Kulyk z ul. Krupówki
2. + Helenę Ptak z ul. Ks. Józefa Stolarczyka
3. + Annę Gut z ul. Droga do Daniela

Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz